en

AKTUALNOŚCI

KOŁYSANKI, MRUCZANKI, LULAJKI TEATRU ATOFRI Z POZNANIA

wtorek, 12 listopada 2019

Już niebawem będziemy mieli okazję posłuchać niezwykłych kołysanek w wykonaniu artystek Teatru Atofri. Dlaczego niezwykłych? Ponieważ są to kołysanki starodawne, a przez to mało znane. Jednak naszym zdaniem warte poznania i odkrycia na nowo.

czytaj więcej

ZWIER - KONCERT DLA NAJMŁODSZYCH NA FESTIWALU TAKE PART IN ART

wtorek, 12 listopada 2019

ZWIER - niezwykły występ 5 muzyków, podczas którego dzieci wraz z rodzicami mogą doświadczać dźwięku jako przestrzennej przygody pobudzającej zmysły.

czytaj więcej

MAMMOET (BELGIA)

* * *

W weekend 26-27 października gościem festiwalu TAKE PART IN ART był belgijski teatr Klankennest znany naszym widzom z zeszłoroczengo występu Woodpecker - świata inspirowanego naturą, wypełniłnionego dźwiękami prosto z lasu. Tym razem maluszki wraz z rodzicami miały okazję doświadczyć nowego sposobu odbierania dźwięków w instalacji MAMMOET. Na scenie powstała bowiem drewniana konstrukcja, która spełniała rolę rezonatora dźwięku.

 

Artyści spektaklu MAMMOET otoczyli nas śpiewem, tańcem i rytmicznymi dźwiękami tworzonymi na żywo - usłyszeliśmy instrumenty takie jak trąbka, perkusja, dzwoneczki, serpent. Dzieci mogły słuchać, patrzeć, czołgać się i turlać po całej przestrzeni. Odkrywać wszystkie zakamarki, dotykać miękkich tkanin, chować się w kokonach, ale przede wszystkim odczuwać muzykę i śpiew całym ciałem.

* * *

* * *

W listopadzie zapraszamy na kolejne ciekawe wydarzenia festiwalowe - litewski spektakl TWINKLES dla najmłodszych, holenderski koncert ZWIER oraz warsztaty: Ruchome ślady, Woda. Powietrze. Ziemia - warsztaty Montessori, Kołysanki. Mruczanki. Lulajki oraz Nasza bezludna Wyspa. Będzie się działo!

 

Więcej informacji o listopadowych wydarzeniach można przeczytać klikając w linki poniżej:

 

UWAGA!!! Warsztaty KOŁYSANKI. MRUCZANKI. LULAJKI odbywają się wyjątkowo w innej lokalizacji - 17 listopada zapraszamy wszystkich uczestników warsztatów do Teatru Małego Widza, ul. Jezuicka 4.

 

Bilety dostępne w zakładce KALENDARZ.

* * *


Powrót