2-3 LAT Kup bilet

Dla dzieci: 2 – 3 lata

Uczestnicy: dzieci z rodzicami

Czas trwania: 60 minut

 

Warsztaty Montessori.

Dla dzieci: 2 – 3 lata

Uczestnicy: dzieci z rodzicami

Czas trwania: 60 minut

 

Warsztaty Montessori.

 

 

Zabierzemy Was w podróż po krainie trzech żywiołów. Będzie zatem mokro, lekko i sensorycznie. Poznamy różne formy ukształtowania ziemi, przeprowadzimy wiele bezpiecznych, a niezwykle ciekawych eksperymentów. Będziemy dotykać, doświadczać, chłonąć wszystkimi zmysłami i pogłębiać swoją wiedzę o wodzie, powietrzu i ziemi. 

Warsztaty umożliwią dzieciom poznawanie świata, wspierają samodzielność oraz umożliwiają nabywanie nowych umiejętności, przydatnych w ich codziennym życiu. Dla rodziców będą natomiast okazją do poznania elementów pedagogiki Montessori i uzyskania pomysłów w jaki sposób wspierać rozwój i samodzielność dzieci. Zaprosimy dzieci do pracy indywidualnej z pomocami, w specjalnie przygotowanej przestrzeni. Rodziców natomiast zapraszamy do dyskretnego towarzyszenia dzieciom i czerpania inspiracji.

Na zajęciach wspieramy rozwój sensomotoryczny dzieci, ćwiczymy aktywności dnia codziennego, szanujemy wrażliwość na porządek, wspieramy koordynację wzrokowo - ruchową i zanurzamy się w świat sztuki, muzyki i języka.

  • Prowadzący: Kasia Chorosz

    Nauczycielka w międzynarodowej placówce Montessori i edukatorka rodziców i nauczycieli. Obecnie współpracuję z Fundacją Przystanek Twórczość, Stowarzyszeniem Mamy Czas i Stowarzyszeniem Montessori Bez Granic, gdzie prowadzi warsztaty edukacyjne dla rodziców z dziećmi i nauczycieli propagując metodę Montessori. 
    Posiada wykształcenie wyższe z zakresu: Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna - kształcenie zintegrowane oraz Pedagogika Przedszkolna z terapią pedagogiczną. 
    Ukończyła wiele kursów i szkoleń m.in. Pedagogika Marii Montessori - Wychowanie małego dziecka do 3-go roku życia w Polskie Stowarzyszenie Montessori, kurs I i II stopień NVC – porozumienie bez przemocy, "Wspierające towarzyszenie kobiecie rodzącej - podstawowe umiejętności w pracy douli", „Profesjonalna opieka nad kobietą i dzieckiem po porodzie - rozwój małego dziecka, masaż dziecięcy i laktacja” w Fundacji Rodzić Po Ludzku, "Nowoczesna Szkoła Rodzenia” w Akademia ASAN oraz wiele innych. 

  • Prowadzący: Monika Janiak

    Pedagog, nauczycielka języka angielskiego, zwolenniczka alternatywnych metod nauczania, które oparte są na szacunku wobec dziecka i uwzględnianiu jego potrzeb. Ukończyła studia podyplomowe z Zarządzania Projektami na Politechnice Warszawskiej, studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim - Pedagogika. Absolwentka kursów pedagogiki Marii Montessori organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Montessori (wychowanie małego dziecka 0-3, edukacja wieku dziecięcego, edukacja wczesnoszkolna) i uczestniczka warsztatów i konferencji Montessori (Polski Instytut Montessori, Polskie Stowarzyszenie Montessori, Stowarzyszenie Montessori bez Granic). Ukończyła wiele kursów NVC: szkolenie I i II stopnia z „Porozumienia bez przemocy”, „Język serca w pracy z dziećmi i młodzieżą”, „Kręgi jako forma rozwiązywania konfliktów między dziećmi”. Obecnie pracuje w integracyjnym przedszkolu Montessori i współpracuje z Fundacją Przystanek Twórczość. 

Info o teatrze