en

AKTUALNOŚCI

KOŁYSANKI, MRUCZANKI, LULAJKI TEATRU ATOFRI Z POZNANIA

wtorek, 12 listopada 2019

Już niebawem będziemy mieli okazję posłuchać niezwykłych kołysanek w wykonaniu artystek Teatru Atofri. Dlaczego niezwykłych? Ponieważ są to kołysanki starodawne, a przez to mało znane. Jednak naszym zdaniem warte poznania i odkrycia na nowo.

czytaj więcej

ZWIER - KONCERT DLA NAJMŁODSZYCH NA FESTIWALU TAKE PART IN ART

wtorek, 12 listopada 2019

ZWIER - niezwykły występ 5 muzyków, podczas którego dzieci wraz z rodzicami mogą doświadczać dźwięku jako przestrzennej przygody pobudzającej zmysły.

czytaj więcej

BB (HOLANDIA)

* * *

Podczas pięknego i słonecznego weekendu 11-13.10 mieliśmy okazję zobaczyć 8 niesamowitych performensów BB dedykowanych najnajmłodszej publiczności. Festiwalowi goście, którzy przybyli do nas z Holandii, podbili serca widzów swoją otwartością i niesamowitymi umiejętnościami improwizacyjnymi. 

 

Grupa Wonderland Collective powstała z inicjatywy japońskiej artystki Makiko Ito. Muzycy i tancerze przy dźwiękach wiolonczeli i skrzypiec tworzą przedstawienia, które jako alternatywa dla zwykłej rozrywki, skupiają się przede wszystkim na potencjale twórczym dziecka. Maluchy zapraszane są na scenę do aktywnego współudziału w spektaklach, a rodzice mają szansę obserwować, jak ich pociechy odnajdują się w takiej sytuacji. Dzięki improwizacji każde przedstawienie jest inne i niepowtarzalne, a jego przebieg w dużej mierze zależy od aktywności maluchów. Dzieci prowadzone w bardzo delikatny i subtelny sposób przez artystów mają szansę przekroczyć swoje granice i z biernych widzów, stać się aktywnymi uczestnikami artystycznych działań.

 

Wielkie podziękowania dla artystów i wszystkich uczestników performensów BB - był to czas pełen emocji, radości i wzruszeń. Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej, a wkrótce również nagrania video z tego wydarzenia. 

* * *

A już od 25 do 27 października zapraszamy na kolejne występy - tym razem na scenie Starej Prochowni zobaczymy i usłyszymy belgijską grupę Klenkennest, która zaprosi najmłodszych widzów do sensorycznej instalacji. Instalacja MAMMOET to olbrzymi rezonator o różnych częstotliwościach dźwięku - umożliwi uczestnikom słuchanie muzyki nie tylko uszami. Będzie bardzo ciekawie!

* * *


Powrót