1-6 LAT Kup bilet

Performance muzyczno-taneczny tworzony wspólne z publicznością.

Za każdym razem powstaje inna historia dzięki magii spotkania z dziećmi i ich rodzicami.


Wonderland Collective to grupa tancerzy i muzyków tworzących interaktywne przedstawienia dla dzieci w każdym wieku, przy wykorzystaniu specjalnych umiejętności i technik improwizacyjnych. 

 

 

| Czym jest Wonderland |

 

Wonderland to przedstawienie, w którym dzieci zapraszane są do aktywnego współudziału, dzięki któremu rozwijają swoją ciekawość i zdolności, tworzą swój własny świat poprzez zabawę. 

 

Wonderland to przedstawienie muzyczno-taneczne angażujące dzieci i skierowane także do ich rodziców. Z przedstawienia dla dzieci performance zamienia się w przedstawienie z dziećmi, oferując im przemyślaną przygodę z teatrem. Jest to wyjątkowe doświadczenie także dla rodziców, którzy obserwują przeistoczenie się ich dzieci z odbiorców w artystów. 

 

| Motywacja |

 

Wierzymy, że dziecko posiada ogromny potencjał kreatywności i komunikacji, a spontaniczna zabawa doskonale ten potencjał rozwija. 

Uważamy, że improwizacja zapewni dzieciom dostęp do współczesnych praktyk sztuki, doda wartości ich procesom edukacyjnym i pobudzi ich ciekawość ciała z naciskiem na zabawę.
Tworząc przedstawienia Wonderland chcemy zaoferować alternatywę dla zwykłej rozrywki, skupiając się na potencjale twórczym dziecka, a nie na czynieniu z niego biernego konsumenta. 

 

| Metoda Wonderland |

 

Uważamy, że spontaniczność i wyczuwanie chwili jest tym, co łączy nas z dziećmi w kwestii podejścia do tworzenia muzyki i tańca. 

Taniec i muzyka to zdrowy sposób dla dzieci na odnajdywanie relacji ze swoim ciałem.
Zwłaszcza taniec pokazuje potencjał ekspresji i fizyczności ludzkiego ciała. Ruch i świadomość fizyczna są niezbędne do uzyskania dobrego samopoczucia i równowagi.

 

 

Reżyseria: Makiko Ito
Taniec: Sylvain Meret, Manuela Tessi, Makiko Ito
Muzyka: Marcos Baggiani, Kristján Tryggvi Martinsson
Reżyseria światła: Ellen Knops
Czas trwania: 45 minut

 

Info o teatrze

Wonderland Collective to grupa muzyków, tancerzy oraz reżyserów światła. Każdy wykonawca jest zawodowcem tworzącym sztukę w czasie rzeczywistym przy użyciu improwizacji, interakcji z publicznością i kompozycjami, które są tworzone na bieżąco na oczach widowni. Artyści Wonderland wychodzą ze swoją sztuką do dzieci, by umożliwiać im budowanie odniesień do świata poprzez postrzeganie własnego ciała w relacji do przestrzeni sceny podczas zabawy. Dzieci są bezpiecznie prowadzone w świat tańca, dzięki czemu bawiąc się mogą przezwyciężać własne ograniczenia i lęki.

 

wonderland-wonderland.com