1-4 LAT Kup bilet

Jestem żółtym słońcem, niebieskim oceanem, błękitnym niebem.

Jestem czerwonym ogniem i robię się czerwony, gdy się ekscytuję.

Jestem jasną ulicą, jestem ucztą. Och… jestem ciemnością!

I już mnie nie widzisz! Ale możesz usłyszeć mój oddech…

Nie mówię, ale otwieram i zamykam oczy.

Nie mam stóp, rąk ani nóg, ale mogę podążać za Tobą, gdy idziesz.

Jestem SPOT i opowiadam historie.

 

SPOT to bardzo szczególne światło sceniczne. Jego światło świeci i wyraża się rysując na podłodze kształty i kolory. Spektakl jest kontynuacją poszukiwań zapoczątkowanych przez spektakle “W innym świetle” i “On-off”. Proste słowa idą w parze z grą aktorów, szukając jedności obrazu stworzonego ze świateł, dźwięków i ruchów. 

 

Pomysł: Andrea Buzzetti

Reżyseria: Valeria Frabetti

Występuje: Andrea Buzzetti

 

Info o teatrze

Teatr La Baracca - Testoni Ragazzi powstał ponad 30 lat temu i uznawany jest za pioniera w nowatorskim podejściu do teatru dla dzieci i młodzieży. Jego założyciele stworzyli oryginalny projekt, swoisty model kulturowy, który z biegiem lat stał się znaczącym punktem odniesienia w tej dziedzinie. Zamysłem projektu było przekazanie nowej idei społeczeństw i środowisku teatralnemu. Idei nacechowanej kreatywną i żywą energią. Teatr nieustannie się rozwija dostosowując swój przekaz do współczesnych czasów i potrzeb kulturowych. Teatr La Baracca - Testoni Ragazzi wielokrotnie brał udział w narodowych i międzynarodowych projektach z artystami działającymi w tym samym obszarze. Wśród nich warto chociażby wspomnieć o EUnetART (Europejska Sieć Artystycznych Organizacji dla Dzieci i Młodzieży) oraz Small Size (Europejska Sieć Popularyzacji i Rozwoju Sztuk Performatywnych dla Dzieci), której La Baracca jest jednym z założycieli.
 
Od 1987 roku La Baracca prowadzi projekt „Teatr i żłobek”, który ma na celu rozwijanie sztuki teatralnej dla dzieci od  0 do 3 lat i jest zdecydowanym pionierem w tej dziedzinie, nie tylko we Włoszech, ale również w całej Europie. Zarówno ten projekt, jak i kolejny koncentrujący się na grupie wiekowej 3-6 lat utorowały drogę odbywającemu się co roku festiwalowi „Wizje przyszłości, wizje teatru…”, który jest dla wszystkich zainteresowanych tematyką edukacji teatralnej najważniejszą w Europie okazją do spotkania i wymiany refleksji na temat wczesnego dzieciństwa (0-6 lat) w relacji do sztuki i kultury.
 
Roberto Frabetti i Valeria Frabetti współtwórcy i liderzy Teatru La Baracca to dzisiaj największe autorytety w dziedzinie tworzenia teatru dla najmłodszych.