2-5 LAT Kup bilet

 

Alfredo Zinola i Felipe González przedstawiają PRIMO, niezwykłe przedstawienie podwodnego tańca współczesnego odbywające się w dużym basenie ustawionym na scenie.

 

Artyści bawią się wodą - pierwotnym źródłem życia - tworząc przyjemne połączenie teatralne pomiędzy sobą i swoją małą publicznością. Gra odbywa się pod wodą i nad jej powierzchnią, odkrywając tym samym relacje pomiędzy stanem płynnym, a ruchem - w sposób artystyczny badając narrację potencjalnej przestrzeni.

 

PRIMO pobudza pamięć sensoryczną u dorosłych i dzieci: u każdego oglądającego tworzą się skojarzenia z byciem zawieszonym w przestrzeni, z zanurzaniem się w wodzie, nawet z lękami, ze wszystkim tym, z czym wiąże się ta niezwykła substancja. Granice pomiędzy tym, co wewnątrz, a tym, co na zewnątrz, pomiędzy działaniem a reakcją — gasną, zostawiając przestrzeń na wyjątkową atmosferę, zapewniającą kojące poczucie całości, i jednocześnie emanując ideą pierwotnej witalności. Światło i dźwięki przeszywają toń basenu, tworząc wyjątkowy świat, który rzuca wyzwanie percepcji dziecka i dorosłego, pozostawiając mnóstwo miejsca na grę skojarzeń.

 

PRIMO zostało wykonane dzięki wsparciu Fonds Darstellende Künste e.V., Kunststiftung NRW oraz Small size, big citizens — Widening of the European Network for the diffusion of the performing arts for Early Years.

 

 

Występują: Alfredo Zinola i Felipe González

Muzyka: Colorist

Reżyseria światła: Marek Lamprecht

Współpraca: SCHAUBUDE Teatr Berlin, Program Artists-in-Residence, Fundacja Teatro Ragazzi e Giovani ONLUS Torino, Barnes Crossing Köln, Theaterlabor Bielefeld e.V.

Czas trwania: 40 minut

 

Info o teatrze

PRIMO jest wynikiem współpracy dwóch niezależnych artystów mieszkających w Niemczech, których łączy zainteresowanie sztuką współczesną skierowaną do młodego widza: Alfredo Zinola, wykonawca i choreograf, oraz Felipe González, tancerz i poeta. Ich twórczość opiera się na współpracy z innymi artystami na potrzeby różnych działań lub instalacji.

 

Oprócz tournée z PRIMO González obecnie występuje także z grupą Sabine Seume Ensemble i realizuje eksperymentalne projekty taneczne w świetlicach dla dzieci.

 

Zinola aktualnie występuje ze swoimi innymi produkcjami PARTY, Bomba mix i NERO na całym świecie i przygotowuje nowe produkcje, których premiera planowana jest na początek 2019 r.

 

alfredozinola.com

 

felipegonzalezkontakt.webnode.com