1-4 LAT Kup bilet

 

Jest sobie człowiek. 

Lubi chadzać na spacery w głąb siebie. 

Mieszka w namiocie pełnym słoików. 

Słoików do odkrywania. 

Każdy słoik to jeden świat. 

Czy chcesz tam zajrzeć? 

 

Uczta dla zmysłów czeka na każdego, kto gotów jest otworzyć słoik.

Dla najmłodszej publiczności w wieku od 1 do 4 lat i ich rodziców. 

 

„Potjesman wyraźnie pokazuje, jak bardzo dzieci potrzebują zagłębić się w zabawę. Kameralne i wyszukane przedstawienie wypełnione drobinami szczęścia” — 

recenzja Sary van der Kooi, Theaterkrant

 

 

Reżyseria: Jasmin Hasler 

Występuje: Kajetan Uranitsch 

Muzyka: Tanaquil Schuttel 

Współpraca: 2turvenHoog oraz Operatie Tandwiel 

Czas trwania: 30 minut

 

 

Info o teatrze

Jasmin Hasler została zaproszona przez Ingrid Wolff z 2 Turven Hoog Festival w Holandii do rozwijania swojej pracy w odniesieniu do najmłodszej publiczności. W tym celu Jasmin, która często wykonuje własne przedstawienia, chciała stworzyć obrazy, kostiumy i nadzorować wszystko z zewnątrz. Zwróciła się do mima Kajetana Uranitscha o wspólne opracowanie i wykonanie tego przedsięwzięcia. Jasmin zapewniła materiały, z których skorzystał Kajetan. Podczas improwizacji z materiałami ewoluowały poszczególne elementy przedstawienia. Gdy odkryli czerwony wątek wiodący ich przez materiał w przenośni i dosłownie, zaprosili Tanaquila Schuttela do skomponowania oprawy dźwiękowej. W tym samym czasie Jakob Proyer pracował nad przestrzenią, w której przedstawienie miało się odbyć. Mathilde Fournier stworzyła wspaniały magiczny obraz na potrzeby plakatu.

 

Jasmin Hasler dorastała w małej wiosce w austriackich górach. Gdy miała 14 lat postanowiła wyjechać do stolicy, by uczyć się włókiennictwa, a następnie studiować Architekturę Krajobrazu na Uniwersytecie Przyrodniczym w Wiedniu. Podróżowała po świecie, a następnie studiowała produkcję teatralną w akademii teatralnej w Utrechcie (HKU) w Holandii. Na ostatnim roku studiów odkryła w sobie zamiłowanie do teatru sensualnego, fizycznego i wizualnego, inspirując się Body Weather Laboratory Amsterdam. Współpracowała z Teatro de los Sentidos (Barcelona), sjamandada i Schweigman&. Jej praca ma minimalistyczny, ale jednocześnie poetycki i staranny wymiar, stanowiący grę na pograniczu świata tkanin, instalacji, ciała, teatru i ekologii. 

 

Kajetan Uranitsch urodził się w rzymskim amfiteatrze w miejscowości Gaeta, na którego cześć został nazwany, dzięki czemu wiedział, że powinien podążać drogą, która jest związana ze sztuką. 

Dorastał na wsi w południowej Austrii, gdzie zawsze mógł się bawić i poruszać się w otoczeniu natury. Po ukończeniu studiów przyrodniczych na Uniwersytecie Przyrodniczym w Wiedniu i CZU w Pradze zaczął studiować taniec współczesny i teatrologię w Wiedniu. W 2016 r. ukończył Akademię Teatru i Tańca w Amsterdamie (AHK) i od tamtej pory pracuje w pojedynkę jako wykonawca i producent dla różnych grup w Austrii i w Holandii, skupiając się także na młodej publiczności.