3-6 LAT Kup bilet

 

Małe Niebieskie i Małe Żółte to najlepsi przyjaciele. Chodzą razem do szkoły i razem się bawią. Pewnego dnia łączą się ze sobą i stają się zielonym. Wracają do domu odmienione, a rodziny ich nie rozpoznają. Małe Niebieskie i Małe Żółte płaczą tak długo, aż wreszcie się dostrzegają.


Poprzez dynamiczne współgranie kolorów, dzieci i dorośli stają przed wieloma ważnymi pytaniami na temat innych i samych siebie. 

 
 
ReżyseriaMiha Golob
WystępująMiha Bezeljak i Anže Zevnik
Czas trwania: 40 minut
 

Info o teatrze

Teatr Lalek Maribor założono 8 grudnia 1973 r.

 

Pracownicy Teatru Lalek Maribor wprowadzili się do odnowionego budynku Klasztoru Minorytów w dzielnicy Lent w Mariborze na jesieni 2010 roku. Tym samym trupa zyskała większe pomieszczenia i najnowocześniejsze wyposażenie teatralne, a w połączeniu z powiększonym zespołem i najwyższej klasy profesjonalistami Teatr Lalek Maribor zdefiniował się na nowo i rozbudował program przy dodatkowym wsparciu gminy miasta Maribor.

 

Co sezon pojawia się sześć premier połączonych w jedną konceptualną całość. Kwestia wieku odbiorców została dokładnie rozważona: wystawiane sztuki są skierowane nie tylko do dzieci, które stanowią najliczniejszą publikę, ale także do młodzieży i dorosłych. Repertuar stale bada i odkrywa sztukę lalkarstwa i łączy klasyczne techniki z nowoczesnymi koncepcjami. Oprócz regularnych przedstawień teatr oferuje także pełen wachlarz zajęć edukacyjnych z zakresu sztuki i prowadzi innowacyjne projekty.

 

Współpraca z różnymi instytucjami, niezależnymi organizacjami i osobami z branży zwiększa jakość programu teatru, pozwala udostępniać ofertę szerokiej publiczności i popularyzować sztukę teatru lalek. Teatr Lalek Maribor inwestuje bardzo dużo w edukację i aktywny rozwój, tym samym podnosząc standardy w tym obszarze działalności.