2,5-6 LAT Kup bilet

 

 

Jeden aktor porusza sześcianami, drugi – kulami.

 

DWA ŚWIATY.

 

Przy określonej prędkości sześciany się spiętrzają, ale nie toczą. Kule nie mogą ustać w miejscu i zdecydowanie nie da się ich spiętrzyć!

 

A JEDNAK.

 

Zastanawiają się chwilę i znajdują sposób na wspólną zabawę, nawet jeśli wiąże się to z pokonaniem prawa ciążenia.

 

Poprzez połączenie tańca z żonglowaniem, przedstawienie JONGLE opowiada historię dwóch osób, które w połowie drogi, pomiędzy równowagą a jej brakiem, wyruszają na podbój nowych obszarów zabawy w otoczeniu przedmiotów małych i dużych. Świat, który się rozwija, w którym można wymyślać i marzyć...

 

 

 

Reżyseria: Stéphane Fortin
Występują
Viola FerrarisMattia FurlanRenaud RouéLyse Hélène Legrand
Czas trwania: 35 minut

 

 

Info o teatrze

 

Teatr Bascule powstał w 1998 roku w Préaux-du-Perche – malowniczej francuskiej gminie, położonej w regionie Normandii. Artyści Teatru Bascule pobudzają świadomość widzów poprzez takie formy artystyczne jak teatr gestów, żonglerka, taniec. Dużą uwagę przywiązują do efektów dźwiękowych i świetlnych, wykorzystując w swoich spektaklach również techniki multimedialne.
Swoje pokazy chętnie prezentują w nieoczywistych przestrzeniach, czasem jest to kameralna wiejska sala widowiskowa, a czasem ulica albo muzeum. Z powodzeniem występują w kraju oraz poza jego granicami m. in. w Hiszpanii, Szwajcarii, Luksemburgu, Belgii, Polsce, a także w Indiach i Brazylii. Swoją działalność prowadzą korzystając ze wsparcia struktur lokalnych: Rady Departamentu l’Orne, Regionu Normandii, oraz gminy Préaux-du-Perche.