2-6 LAT Kup bilet

Kanapa, która jest pociągiem, dywan przemieniony w lustro, ruszająca się góra zielonej trawy, makowe lampy, i ty i ja. Jak masz na imię? Tak, ty, jak masz na imię?

 

Barwny spektakl taneczny, przygotowany dla najmłodszych, ale nie tylko. Dwójka tancerzy łącząca wirtuozerię z poezją i humorem.

 

Historia rozwija się wraz z rosnącym tempem spektaklu. Posługuje się niewerbalnym językiem wyrażanym przez taniec i ekspresję ciała. Pojedyncze słowa pojawiają się po to, by podkreślić wybrane momenty spektaklu. Dzieci rozpoznają język wyrażany ruchem i to on, wraz z efektami świetlnymi i muzyką, tworzy przyjemną, przyjazną atmosferę, która przyciąga ich uwagę bez potrzeby używania sztucznych efektów.

 

 

 

Reżyseria i ruch sceniczny: Omar Meza

Występują: Ivan Montardit i Greta Jonsson

Kostiumy: Laura Leon

Scenografia: Luciano Illanes

Czas trwania: 45 minut

 

Info o teatrze

Da.Te.Danza powstał w 1999 roku z inicjatywy Omara Mezy, tancerza, choregrafa i obecnego dyrektora artystycznego teatru. Da.Te.Danza to zawodowy zespół tańca współczesnego, który tworzą ludzie pracujący z ogromną pasją. Da.Te.Danza stawia przede wszystkim na dialog z publicznością i wysoką jakość realizowanych przedsięwzięć. Spektakle Da.Te.Danza wzruszają estetyką, za pomocą tańca opowiadają historie, które pokazują świat z różnych perspektyw i punktów widzenia, pobudzają zmysły, prowokują do refleksji i zawsze dostosowane są do wieku odbiorcy. Teatr realizuje, bowiem spektakle dla różnych grup wiekowych, choć w ostatnich latach mocno koncentruje się na tworzeniu projektów artystycznych dla najmłodszych dzieci. Da.Te.Danza jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Artystycznego SMALL SIZE.

 

datedanza.es