2-6 LAT Kup bilet

 

 

Krąg życia, krąg przyjaciół, krąg rodziny, otoczenie. Cykliczność pór roku. Układ planetarny… Wszystko kręci się w koło. Wszystko ma dźwięk.

 

Kamień kołysze się nad niebieską powierzchnią. Czy to planeta nad wodą? Ziemia we wszechświecie? Wahadło? Bieg czasu? Czy po prostu kołyszący się kamień?

 

Kołyszące się wiadro zatacza kręgi i gubi piasek. Porusza się w kółko i maluje spiralę na niebieskim podłożu. Pojawiają się zwierzęta i ludzie, świat się rozwija, zaczyna się historia…

 

Spektakl CIRCLES to refleksja nad wielkimi pytaniami, w której uczestniczy 60 widzów, dwóch artystów, kamień, wiadro piasku, 60 lalek i muzyka.

 
 

Występują: Michael Lurse / Marko Werner

Co-Play: Jan Leschinski

Scenografia: Marko Werner i Michael Lurse

Muzyka: Jan Leschinski

Lalki: Ensemble

Czas trwania: 30 minut

Adresaci spektaklu: dzieci w wieku 2-6 lat

Info o teatrze

 

Teatr HELIOS założony został w  1989 roku w Kolonii przez profesjonalna grupę artystów, muzyków, lalkarzy i aktorów. Tworzy przedstawienia dla dzieci od 2 roku życia, jak również dla młodzieży i dorosłych widzów. Od 1997 roku siedziba teatru znajduje się w mieście Hamm w specjalnie przebudowanym na ten cel kinie przy dworcu centralnym. W ciągu ostatnich kilku lat Teatr HELIOS był wielokrotnie nagradzany za swoje niekonwencjonalne i artystyczne podejście w tworzeniu spektakli dla dzieci. 

 

Teatr HELIOS jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Artystycznego SMALL SIZE. Oprócz spektakli dla dzieci 2+ Teatr HELIOS jest żywo zainteresowany wymianą wiedzy i doświadczeń na temat tworzenia sztuki dla najmłodszych widzów, zarówno na poziomie narodowym jak i międzynarodowym. Jest organizatorem międzynarodowego festiwalu teatrów dla młodej publiczności "hellwatch".

 

helios-theater.de