en

AKTUALNOŚCI

GIROTONDO - FOTORELACJA ZE SPEKTAKLU

środa, 14 listopada 2018

Półmetek festiwalu - za nami już połowa emocjonujących wydarzeń przygotowanych w ramach trzeciej edycji TAKE PART IN ART.

czytaj więcej

WKRĘCENI W STOLARKĘ! RELACJA Z WARSZTATÓW

poniedziałek, 12 listopada 2018

9 listopada w Starej Prochowni można było spotkać małych miłośników stolarki wraz z rodzicami. Uczestnicy własnoręcznie wyczarowali fantastyczne zwierzęta, które potem mogli zabrać ze sobą do domu!

czytaj więcej
środa, 31 października 2018

ZAGLĄDAMY DO NAMIOTU POTJESMANA - RELACJA ZE SPEKTAKLU

 

* * *

27 i 28 października gościliśmy podczas festiwalu holenderski spektakl pt. POTJESMAN w reżyserii Jasmin Hasler. Na scenie ustawiono przytulny namiot i to właśnie do jego wnętrza została zaproszona publiczność. W namiocie spotkaliśmy Kajetana – człowieka, który zamieszkał w świecie słoikówSłoików, w których zamknięte były małe cuda. Cuda, które mogliśmy odkrywać za pomocą różnych zmysłów. 

 

Czerwoną włóczkę, którą Kajetan wyciągnął z pierwszego słoika, można było przytulić, pogłaskać, rozciągnąć, zawinąć, omotać na dłoni, by udawała włochate stworzonko. Woda z drugiego słoika robiła wiry, kapała, smakowała, gulgotała w gardle, rozlewała się po podłodze i skrzypiła rozmazywana pod stopą artysty. A piłeczka ping-pongowa z kolejnego słoika wprawiła Kajetana w ruch i sama zaczęła przeskakiwać z jednego słoika do drugiego. Wszystkie działania dzieci oglądały z wielkim skupieniem i zaciekawieniem, komentując głośno i spontanicznie.

Reżyserka wykorzystała minimum środków do opowiedzenia historii Kajetana. Jej praca ma minimalistyczny, ale jednocześnie poetycki wymiar, stanowiący grę na pograniczu świata tkanin, instalacji, ruchu i ekologii.

* * * 

W listopadzie zapraszamy na spektakl włoskiego teatru La Baracca - Testoni Ragazzi, który zaprezentuje polskiej publiczności szósty tytył ze swojego repertuaru. Carlotta i Lucio kochają okrągłe kształty. GIROTONDO to spektakl adresowany do najmłodszych widzów (1-4 lat), pełen kolistych ruchów, które zmieniają się nieustannie i płyną wraz z muzyką, tworząc magiczne, a czasem zaskakujące i zabawne obrazy.

 

Terminy:

9.11 | godz. 10:00 i 11:30 | spektakle zamknięte dla grup

10.11 | godz. 10:00, 12:00 |

11.11 | godz. 10:00, 12:00 |

 

Miejsce:

Stara Prochownia SCEK, ul. Boleść 2

 

Bilety dostępne ONLINE.

 

Powrót
RELACJA VIDEO ZE SPEKTAKLU JONGLE
wtorek, 30 października 2018

RELACJA VIDEO ZE SPEKTAKLU JONGLE

Francuska żonglerka - materiał video z październikowej wizyty Teatru Bascule.