en

AKTUALNOŚCI

Ewaluacja Festiwalu TAKE PART IN ART 2018 - zapytanie ofertowe

poniedziałek, 14 maja 2018

W związku z realizacją III edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatru dla NAJmłdszych TAKE PART in ART, dofinansowanego z budżetu Urzędu Biura Kultury m.st. Warszawy, Fundacja Teatru Małego Widza ogłasza składanie ofert na wykonanie zadania pod nazwą: „Ewaluacja Międzynarodowego Festiwalu Teatru dla NAJmłodszych TAKE PART in ART”.

czytaj więcej

CALL FOR PROPOSALS - TAKE PART IN ART 2018

wtorek, 16 stycznia 2018

CALL FOR PROPOSALS | The International Festival of Theatre for Early Years TAKE PART IN ART 2018 | Warsaw, POLAND

czytaj więcej
środa, 4 października 2017

TAKE PART IN ART - fotogaleria wydarzeń festiwalowych

Spektakle zaprezentowane naszej publiczności we wrześniu obfitowały w niezwykłe emocje  - włoscy artyści z teatru La Baracca (fotogaleria) zabrali nas w poetycką podróż przez ciemność, podczas której towarzyszyło nam światło w przeróżnych postaciach. Hiszpańscy goście z teatru DA.TE Danza (fotogaleria) przenieśli nas w świat ruchu i ekspresyjnego tańca nowoczesnego, który jak się okazało, dla dzieci jest doskonale zrozumiałym językiem, bo ruch dla każdego dziecka, to jakby drugie imię.

 

 

Co nas czeka w październiku?

Powraca na naszą scenę znakomity belgijski teatr De Spiegel z niezwykłą propozycją bardziej performensu, niż spektaklu. NAJmłodsi widzowie będą mogli podziwiać różne, przedziwne instrumenty, głównie bębny, ale nie tylko. Zaskoczy nas przede wszystkim autorska muzyka BEAT THE DRUM!, improwizowane kompozycje i skomplikowane konstrukcje, które powstaną wokół nas. Kanadyjscy artyści z teatru Puzzle skupią się przede wszystkim na naszych buziach i brzuchach – przygotujmy się na ogromną dawkę humoru w wykonaniu szalonych i kolorowych postaci z PLASTIKU.

 

W ramach PRACOWNI TEATRALNEJ DLA DZIECI I RODZICÓW przygotowaliśmy dwie propozycje warsztatów związanych tematycznie ze spektaklami. Afrykańskie opowieści poprowadzą wspólnie Gwidon Cybulski - muzyk i performer, od lat zafascynowany muzyką etniczną, mistrz grania na ngoni, afrykańskich bębnach i balafonie oraz aktorka i tancerka – Lena Kowalska. Drugie warsztaty skierowane są zarówno do dzieci, jak i rodziców. Na zakończenie warsztatów pt. „Orkiestra recyklingowa” usłyszymy wielki recyklingowy koncert, który zagramy wspólnie na instrumentach wykonanych własnoręcznie z nietypowych rzeczy.

Warsztaty dla animatorów, artystów i pedagogów pt. „Muzyka, istotny element narracji” poprowadzi Bruno Capaggli, dyrektor artystyczny słynnego teatru La Baracca, autor licznych warsztatów dla dzieci i dorosłych, zaangażowany m. in. w międzynarodowy projekt ‘Africa meets Europe’.

 

Zapraszamy na stronę festiwalu: takepartinart.pl

 

  


Powrót
OCZY, KTÓRE MÓWIĄ - warsztaty z Roberto Frabettim
czwartek, 28 września 2017

OCZY, KTÓRE MÓWIĄ - warsztaty z Roberto Frabettim

Roberto Frabetti - jeden z najważniejszych autorytetów na świecie w dziedzinie tworzenia teatru dla najmłodszych.