en

AKTUALNOŚCI

LABORATORIUM TEATRU - AGNIESZKA CZEKIERDA

czwartek, 13 grudnia 2018

Na zakończenie cyklu warsztatów w ramach LABORATORIUM TEATRU dla pedagogów i nauczycieli odbyło się spotkanie pt. SAME ZMYŚLAJĄ SIĘ HISTORIE, które poprowadziła Agnieszka Czekierda - Pomysłodawczyni i Dyrektor Artystyczna Festiwalu TAKE PART IN ART.

czytaj więcej

AAIPET - FOTORELACJA ZE SPEKTAKLU

środa, 12 grudnia 2018

8 i 9 grudnia obejrzeliśmy spektakl AAIPET teatru BonteHond.

czytaj więcej
wtorek, 25 września 2018

PRIMO - podwodny taniec współczesny

 

Skupienie uwagi najmłodszej publiczności nie jest rzeczą łatwą. Są na to różne sposoby - odpowiednia muzyka, delikatne światło, element scenografii, który np. wprawiony w ruch przykuwa uwagę. Artyści Alfredo Zinola oraz Felipe Gonzalez postanowili pokazać małym widzom niezwykły spektakl podwodnego tańca współczesnego, którego akcja odbywała się w wielkim basenie ustawionym na środku sceny. Spektakl PRIMO, który mogliśmy oglądać w dniach 22 i 23 września, był drugą propozycją festiwalową. 

 

„To, co najciekawsze, dzieje się pod wodą” - dlatego twórcy PRIMO zaprosili publiczność, aby zajęła miejsca jak najbliżej basenu i by oglądała spektakl przez specjalne okienka, znajdujące się wokół basenowej sceny. Wrażenia z oglądania podwodnego świata działały hipnotyzująco - do każdego okienka widzieliśmy przyklejone policzki, nosy, szeroko otwarte oczy i małe rączki, które nie mogły powstrzymać się przed dotknięciem poruszającej się za okienkiem wody. Niektóre rączki nie mogły się również powstrzymać przed tym, aby nie dotknąć wody bezpośrednio w basenie. Oglądanie podwodnego tańca było natomiast nie lada wyzwaniem dla tych, którzy sami najchętniej wskoczyliby do środka i występowali wspólnie z artystami. Jedno wiemy na pewno - w podwodnym świecie PRIMO było nastrojowo, było inaczej, było interesująco.

 

 

Festiwalowy październik rozpoczniemy zabawnym i pięknym wizualnie spektaklem francuskiego Teatru Bascule. JONGLE to urocza historia z niekończącymi się pomysłami na zabawę, opowiedziana ruchem, tańcem i profesjonalnymi popisami żonglowania. PRACOWNIA TEATRLANA zaprasza na warsztaty KROPKI I PLAMY dzieci w wieku 3 - 6 lat.

 

Bilety na wszystkie wydarzenia dostępne na stronie festiwalu KUP BILET.

 


Powrót
WYBORCZA.PL o Festiwalu TAKE PART IN ART
wtorek, 25 września 2018

WYBORCZA.PL o Festiwalu TAKE PART IN ART

Pierwsza wizyta w teatrze i... od razu na scenie. "Take Part in Art" - jeden z najciekawszych festiwali teatralnych dla dzieci.