en

AKTUALNOŚCI

CALL FOR PROPOSALS - TAKE PART IN ART 2019

piątek, 22 lutego 2019

Take part in fourth edition of our festival!

czytaj więcej

VIDEO ZE SPEKTAKLU "WOODPECKER"

środa, 19 grudnia 2018

Inspirowany naturą i dźwiękami lasu.

czytaj więcej

JONGLE (Francja)

* * *

Podczas weekendu 13 i 14 października gościliśmy na festiwalu francuski spektakl JONGLE. Zabawny i piękny wizualnie spektakl Teatru Bascule to urocza historia z niekończącymi się pomysłami na zabawę, opowiedziana ruchem, tańcem i profesjonalnymi popisami żonglowania. W piątek odwiedziły nas grupy żłobkowe i przedszkolne, które z nieskrywaną fascynacją oglądały działania artystów na scenie, raz po raz komentując głośno to, co widziały. 

 

 

* * *

W ramach LABORATORIUM TEATRU DLA NAUCZYCIELI I PEDAGOGÓW odbyły się warsztaty pt. MUZYKA, ISTOTNY ELEMENT NARRACJI, które poprowadził BRUNO CAPPAGLI - aktor, reżyser, dyrektor artystyczny bolońskiego teatru La Baracca -Testoni Ragazzi. Muzyka jest niezwykle inspirującym narzędziem w kreatywnych i teatralnych działaniach. Uczesticzki warsztatów miały za zadanie potraktować muzykę jako punkt wyjścia do opowiadania rozmaitych historii. Warsztaty koncentrowały się na pracy scenicznej, improwizacji i ruchu.

* * *

14 października PRACOWNIA TEATRALNA DLA DZIECI I RODZICÓW zaprosiła na malarskie warsztaty prowadzone przez animatorki Fundacji Przystanek Twórczość pt. KROPKI I PLAMY. Uczestnicy dowiedzieli się, jak zmienić kreatywne plamy w kwiecistą łąkę, owady, ptaki, drzewa, ale każdy mógł przekształcałcać je na swój własny, kreatywny sposób. Warsztat był okazją do zabawy farbami, które stworzyły multikolorowe plamy, esy-floresy, kropki i kleksy. 

 


Powrót