en

AKTUALNOŚCI

LABORATORIUM TEATRU - AGNIESZKA CZEKIERDA

czwartek, 13 grudnia 2018

Na zakończenie cyklu warsztatów w ramach LABORATORIUM TEATRU dla pedagogów i nauczycieli odbyło się spotkanie pt. SAME ZMYŚLAJĄ SIĘ HISTORIE, które poprowadziła Agnieszka Czekierda - Pomysłodawczyni i Dyrektor Artystyczna Festiwalu TAKE PART IN ART.

czytaj więcej

AAIPET - FOTORELACJA ZE SPEKTAKLU

środa, 12 grudnia 2018

8 i 9 grudnia obejrzeliśmy spektakl AAIPET teatru BonteHond.

czytaj więcej
wtorek, 18 września 2018

Improwizowany "WONDERLAND" otwiera festiwal TAKE PART IN ART

 

 

Od 14 do 16 września gośćmi festiwalu TAKE PART IN ART byli artyści z holenderskiej grupy WONDERLAND COLLECTIVE - tancerze i muzycy tworzący interaktywne przedstawienia dla dzieci, przy wykorzystaniu specjalnych umiejętności i technik improwizacyjnych. 

W piątek artyści zagrali dwa spektakle dla grup żłobkowych oraz grup przedszkolnych. Performance WONDERLAND od pierwszych minut bardzo delikatnie i z niezwykłym wyczuciem "wciągał" na scenę małych widzów, a one całkiem spontanicznie i bez oporów dołączały do tancerzy. Z przedstawienia dla dzieci performance zamienił się w przedstawienie z dziećmi, oferując im przemyślaną przygodę z teatrem. 

 

W opisie WONDERLAND czytamy: "Nie ma dwóch takich samych spektakli WONDERLAND, bo też publiczność jest zawsze inna. Nie ma dwóch takich samych spektakli WONDERLAND, bo muzycy i tancerze za każdym razem inaczej się ubierają i używają innych rekwizytów." Z tym stwierdzeniem nie można się nie zgodzić. Każdy z 6 występów zagranych w sobotę i niedzielę był całkowicie innny i wyjątkowy. Rodzice mogli obserwować, jak ich dzieci, przekraczając umowną granicę pomiędzy widownią, a sceną, przeistaczały się z odbiorców w artystów. Artyści wierzą, że dziecko posiada ogromny potencjał kreatywności i komunikacji, a spontaniczna zabawa doskonale ten potencjał rozwija. 

 

Kolektyw Wonderland powstał z inicjatywy japońskiej artystki MAKIKO ITO, która od 12 lat mieszka i pracuje w Amsterdamie, i która tworząc przedstawienia WONDERLAND chce zaoferować alternatywę dla zwykłej rozrywki, skupiając się na potencjale twórczym dziecka, a nie na czynieniu z niego biernego konsumenta. 

 

"Uważamy, że spontaniczność i wyczuwanie chwili jest tym, co łączy nas z dziećmi w kwestii podejścia do tworzenia muzyki i tańca. Taniec i muzyka to zdrowy sposób dla dzieci na odnajdywanie relacji ze swoim ciałem. Zwłaszcza taniec pokazuje potencjał ekspresji i fizyczności ludzkiego ciała. Ruch i świadomość fizyczna są niezbędne do uzyskania dobrego samopoczucia i równowagi."

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z pierwszego weekendu festiwalu TAKE PART IN ART.

 

Powrót
O festiwalu TAKE PART IN ART w TVP3
czwartek, 13 września 2018

O festiwalu TAKE PART IN ART w TVP3

Z wizytą w TVP 3.