en

AKTUALNOŚCI

CALL FOR PROPOSALS - TAKE PART IN ART 2019

piątek, 22 lutego 2019

Take part in fourth edition of our festival!

czytaj więcej

VIDEO ZE SPEKTAKLU "WOODPECKER"

środa, 19 grudnia 2018

Inspirowany naturą i dźwiękami lasu.

czytaj więcej
wtorek, 26 czerwca 2018

BILETY NA TEGOROCZNY FESTIWAL JUŻ W SPRZEDAŻY!

Międzynarodowy Festiwal Teatru dla NAJmłodszych – TAKE PART IN ART” organizowany przez Teatr Małego Widza i współfinansowany ze środków m.st. Warszawy, to wydarzenie promujące ideę nurtu "teatru inicjacyjnego" – teatru dla dzieci od 1. roku życia. 

 

Ideą Festiwalu jest nie tylko prezentacja "najlepszych praktyk", ale przede wszystkim podkreślenie faktu, że dziecko jest pełnoprawnym odbiorcą sztuki i uczestnikiem kultury. To niezwykle ważny temat w wymiarze społeczno-kulturowym, a tak rzadko podejmowany publicznie. Wierzymy, że poszanowanie prawa NAJmłodszych dzieci do kontaktu ze sztuką oraz ich uczestnictwo w procesie artystycznym, realizowane w odpowiedzialny i właściwy sposób, ma ogromne znaczenie dla harmonijnego rozwoju dziecięcej wrażliwości, inteligencji emocjonalnej i kompetencji.

 

W 2015 roku odbyła się pierwsza edycja festiwalu TAKE PART IN ART, podczas której zorganizowaliśmy 107 wydarzeń. Gościliśmy teatry z Włochy, Belgii, Holandii, Austrii, Niemiec i Hiszpanii. Zagranych zostało 77 spektakli, które obejrzało 6 tysięcy widzów, w tym 2 tysiące dzieci z 33 żłobków i 30 przedszkoli warszawskich.

 

Dzięki sukcesowi pierwszej edycji festiwalu i ogromnemu zainteresowaniu widzów, Festiwal TAKE PART IN ART otrzymał dofinansowanie m.st. Warszawy na kolejne edycje w latach 2017-2019.

 

Podczas drugiej edycji festiwalu w 2017 roku odbyło się 59 spektakli dla blisko 4,5 tysiąca widzów, w tym 16 bezpłatnych spektakli dla dzieci ze stołecznych żłobków i przedszkoli. Swoją kontynuację miał także program „Laboratorium Teatru” w mocno rozszerzonej formie - odbyły się bowiem warsztaty dla nauczycieli (jak w 2015 roku), ale także dla dzieci i ich rodziców oraz dla artystów i animatorów zainteresowanych tematyką tworzenia teatru dla NAJmłodszych.

 

CO NAS CZEKA W TYM ROKU? 

 

Od września do grudnia 2018 na scenie Starej Prochowni gościć będziemy teatry z Włoch, Francji, Słowenii oraz niezależnych artystów i grupy z Niemiec, Holandii i Belgii. W tym roku zaprezentujemy 62 spektakle dla blisko 4,5 tysiąca widzów oraz 16 bezpłatnych spektakli dla dzieci ze stołecznych żłobków i przedszkoli. Zapraszamy nauczycieli do programu „Laboratorium Teatru”, a dzieci i rodziców do Pracowani Teatralnej. Pracownia to miejsce, przestrzeń i czas na odkrywanie własnych możliwości, rozwijanie zdolności twórczych, wyobraźni, pomysłowości i wrażliwości. Rodzinne warsztaty to także, a może przede wszystkim okazja do fantastycznej zabawy. Wszystkie pomysły „zabrane do domu”, będą doskonałym punktem wyjścia do wspólnych działań.

 

 

Sprzedaż biletów na wydarzenia festiwalowe prowadzona jest online od czerwca do grudnia 2018 na stronie festiwalu (KUP BILET).


Powrót
BEZPŁATNE SPEKTAKLE DLA GRUP - ZAPISY RUSZYŁY!
piątek, 1 czerwca 2018

BEZPŁATNE SPEKTAKLE DLA GRUP - ZAPISY RUSZYŁY!

Zapraszamy grupy przedszkolne z warszawskich publicznych placówek na BEZPŁATNE spektakle podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatru dla NAJmłodszych TAKE PART IN ART.